AUTOMATICKÉ INTERIÉROVÉ ZAHRADY

Pěstujte jedlé rostliny v zahradě bez zeminy, ve které se spojily technologie s designem a užitečností.

Snadné pěstování zvyšuje kreativitu při přípravě jídel a rozšiřuje škálu jídel o exotické pokrmy, středomořskou, asijskou a další světové kuchyně.

Hydroponická zahrada může být originálním doplňkem vašeho interiéru domácnosti, kanceláří, relaxačních či reprezentačních prostor.

KLÍČOVÉ VLASTNOSTI

 • Jedlé rostliny

  Zahrady jsou ideální pro pěstování jedlých a léčivých rostlin, které mají v zahradě přístup k živinám a dostatek osvětlení.

 • Lepší vzduch

  Zahrada provoní celou místnost. Zvýší kvalitu vzduchu a množství kyslíku, sníží se prašnost.

 • Bez starostí

  Automatizace se postará o všechny běžné činnosti. To příjemné, sázení a sklízení úrody, zůstalo pro vás.

 • Dostupnost

  Bylinky máte vždy po ruce. Velmi rychle se naučíte využívat bylinky v každodenní stravě

EXKLUZIVNÍ INTERIÉRY
Interiérová zahrada udělá z každého interiéru originál.

KAM UMÍSTIT INTERIÉROVOU ZAHRADU

Domácnosti

Vstávejte a usínejte s bylinkami.

Gastro

Na návštěvu u vás váš zákazník nezapomene.

Kancláře

Do moře betonu a skla vrátí zahrada přírodu.

VAŠE NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Automatizovaná hydroponická zahrada je funkční spojení designu, technologií a přírody. Rozdílů oproti venkovním záhonkům a tradičnímu pěstování je celá řada. 

 • V zahradě není zemina, rostliny jsou pěstovány hydroponicky.
 • V hydroponické zahradě roste jen to, co do ní zasadíte. Nečeká vás žádné pletí plevelu.
 • Ušetříme vaše záda, k zahradě se zpravidla nemusíte ohýbat.
 • Zahrada je osvětlena efektivním LED osvětlením pro rostliny, které rostlinám poskytuje energii potřebnou pro fotosyntézu.
 • Zahrada je připojena na vodu a odpad, odpadají starosti se zaléváním a dopouštěním vody.
 • Zahrada si sama dávkuje živiny, udržuje nahnojení živného roztoku v nastavených mezích.
 • Zahrada se ovládá mobilní aplikací, která vás v případě jakéhokoliv problému upozorní a navrhne řešení.

Interiérové zahrady jsou navrženy především pro pěstování široké škály těch nejpoužívanějších druhů bylinek a listové zeleniny. Mezi stálice, které nechybí v žádné zahradě patří například bazalka, meduňka, stévie, koriandr nebo petržel. Na výběr máte i další oblíbené bylinky, jako je tymián, šalvěj, kerblík, saturejka nebo kopr.

Z listové zeleniny jsou velmi oblíbené variace zelených či barevných salátů, ať už kadeřavé nebo s hladkým listem. Pěstovat lze i oblíbenou rukolu, méně známou roketu nebo různé odrůdy špenátů a barevných mangoldů

Zahrady jsou navrženy tak, aby bylo vaší jedinou starostí co sklidíte a jak váš výpěstek využijete. 

Složitou a na zkušenosti náročnou přípravu živného roztoku nebo pravidelné doplňování vody obstará naše řídící jednotka.

Velkou. Ideální podmínky, dostatek živin, světla a pravidelný režim bez stresu pro rostliny umožní rychlý a zdravý růst. Navíc, každé zastřihnutí bylinky způsobí, že se rostlina v místě střihu rozvětví. Čím více a pravidelněji sklízíte, tím víc úrody vypěstujete.

Úroveň hluku interiérové hydroponické zahrady během provozu je srovnatelná s ledničkou. Při návrhu interiérových zahrad byl pro nás hluk velkým tématem, protože u komerčních farem a hobby projektů se s určitým množstvím hluku počítá. Do domácnosti nebo kanceláře ale tyto zvuky nepatří.

Mysleli jsme i na zákazníky s velmi mělkým spánkem. Při nastavení zahrady si také můžete určit denní dobu, při které budou všechny procesy generující hluk odloženy na později.

Ano, princip hydroponie je tak snadný, že si pěstování bez zeminy můžete vyzkoušet hned v několika úrovních složitosti.

 1. Můžou růst rostliny bez vody?
  K tomuto testu vám bude stačit hrnek, okno a jedna větvička bylinky, třeba bazalka. Zastřihněte stonek bazalky a dejte jí do hrnku s vodou. Po pár dnech zakoření, pak už ji k růstu budou chybět jen živiny. Této metodě se říká Kratky a jde o pasivní hydroponii.

 2. Hydroponii můžete vyzkoušet i tak, že si postavíte vlastní jednoduchý hydroponický systém. Inspiraci a sady dílů pro stavbu najdete třeba zde.

Pokud dojde ke krátkodobému výpadku proudu, zahradě ani rostlinám to nijak neublíží. Po obnovení dodávky elektřiny se zahrada sama vrátí do běžného provozu.

Design zahrad umožňuje udržení vláhy i při vícedenním výpadku.

Náročnost kultivace závisí na druhu pěstovaných rostlin a velikosti zahrady. Interiérové zahrady jsou celkem nenáročné, většinu času se zahradou budete sklízet své výpěstky.

Technický servis potřebuje zahrada 1-2 ročně, podle tvrdosti vstupní vody. Při technickém servisu se zahrada zkontroluje, zkalibruje a vyčistí se filtry a čerpadla.