CERTIFIKACE HYDROPONIE

Možnost hyperlokálního pěstování čerstvých surovin je zajímavá pro gastronomické provozy, hotely, restaurace, kavárny a kuchyní pro catering.

Produkce surovin přímo v místě zpracování nebo spotřeby znamená maximální čerstvost a nejkratší možnou cestu suroviny od zemědělce až na talíř.

Gastronomické provozy podléhají přísným hygienickým pravidlům. Možnost využití hydroponie jako zdroje čerstvých surovin jsme nechali ověřit nezávislou renomovanou laboratoř. 

Pravidla pro gastronomické provozy

Základní problém, který se snažíme řešit pomocí hydroponie, je fakt, že v kuchyni gastronomického provozu nesmí být přítomna hlína. A to ani ve formě supermarketových bylinek, často určených k přímé spotřebě. Květináček s hlínou a bylinkou by neměl stát ani na rautových pultech.

SBĚR VZORKŮ

Vzorky pěstovaných bylinek bylo třeba odebrat přímo v provozu. Proto bychom znovu rádi poděkovali plzeňské pobočce Accor Hotels, ke kterým dorazili kontroloři a všechnu úrodu ze zahrad sklidili.

Dochucení salátů

Bazalka pro dochucení sandwichů a salátů.

Čajový pult

Čerstvé bylinky pro přípravu čajů.

Naštěstí rostliny v hydroponii dorůstají velmi rychle, a tak byly do pár dní opět připravené pro hosty k užívání. Kontroloři sklidili nejen mátu, meduňku a stévii ze zahrádky u nápojového pultu, která slouží pro hosty k přípravě nápojů z čerstvých bylinek, ale i bazalku ze zahrádky na oblíbeném salátovém pultu.

ANALÝZA VZORKŮ

Zpracování všech testů, které s bylinkami laboratoř provedla, zabralo osm dní. V té době se vzorky testovaly na přítomnost trojice nejzávadnějších/nejčastěji se vyskytujících bakterií:

  1. Escherichia coli
  2. Lysteria monocytogenes
  3. Salmonella

HYDROPONIE VHODNÁ PRO PROVOZY HORECA

Z testu vyplynulo, že jak použitý plast, hnojivo i bylinky neobsahují zdravotně závadné mikroorganismy. Zahrady jsou nejenom ozvláštněním provozu, ale i funkčním prvkem v pohostinství, a tedy zvyšují úroveň vámi poskytovaných služeb.

Gastronomický provoz můžete vybavit pěstírnou pro velkou produkci v zázemí podniku nebo designovou zahradou přímo na place.